Літній табір з денним перебуванням дітей?
Яким чином можна створити, фінансувати при закладі освіти літній табір з денним перебуванням дітей?
📝Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» від 04.09.2008 р. № 375-VI (далі — Закон № 375) визначає основні засади державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, повноваження органів виконавчої влади і органів місцевого самоврядування, правові, фінансові та організаційні засади утворення і діяльності дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, права, обов'язки та відповідальність усіх учасників процесу.
📝Відповідно до *п.2 ст. 14 Закону № 375 *до дитячих закладів відпочинку, зокрема, належить табір з денним перебуванням, тобто табір, тимчасово утворений у навчальному закладі, закладі культури, охорони здоров’я, фізичної культури та спорту, в якому забезпечується належний догляд за дітьми, виховний процес, їх повноцінне дозвілля, розвиток творчих здібностей та інтересів і де діти перебувають протягом дня, але не менше 6 годин.
📎 Літній пришкільний табір з денним перебуванням (далі — табір) створюється на базі навчального закладу, метою діяльності якого є реалізація права кожної дитини на повноцінний відпочинок, оздоровлення, забезпечення змістовного дозвілля, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб.
📝 Згідно зі ст. 15 Закону № 375, дитячі заклади оздоровлення та відпочинку незалежно від форми власності можуть функціонувати як юридичні особи або** не мати статусу юридичної особи** і перебувати у складі підприємств, установ та організацій як їх філіали чи структурні підрозділи і обов’язково заносяться до Державного реєстру дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.
📎 Утворення, реорганізація та ліквідація дитячих закладів оздоровлення та відпочинку здійснюється за рішенням власника **(засновника) або уповноваженого ним органу **відповідно до законодавства.
📎 Дитячі заклади оздоровлення та відпочинку утворюються центральними, місцевими органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, професійними спілками, фондами, підприємствами, установами та організаціями, громадянами та їх об’єднаннями з урахуванням соціально-економічних, національних, культурно-освітніх потреб і за наявності необхідної матеріально-технічної та науково-методичної бази, кадрового забезпечення згідно із законодавством.
📎 Відповідно до умов та особливостей діяльності дитячі заклади оздоровлення та відпочинку поділяються на 2 основні типи: заклади оздоровлення та заклади відпочинку.
📎 Відповідно до листа Міносвіти у *листі від 01.06.2010 р. № 1/9-384, *пришкільні табори належать до дитячих закладів відпочинку.
📎 Так, згідно із зазначеним листом, до дитячих закладів відпочинку належать:
• табір з денним перебуванням,
• дитячий заклад праці та відпочинку,
• наметове містечко.
📎 Зазначені заклади відпочинку, створюються на базі загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до *Типового положення про дитячий заклад оздоровлення та відпочинку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 р. № 422*.
📝 Відповідно до ст. 1 Закону № 375, період перебування дитини в закладі відпочинку становить не менше 14 днів.
📎 Умови оплати праці педагогічного, керівного складу, спеціалістів, службовців та робітників освітянських закладів, до яких належать пришкільні табори, визначені Інструкцією про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженою наказом Міносвіти від 15.04.93 р. № 102, *наказом Міносвіти «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 р. № 557*.
📝 Відповідно до Порядку отримання благодійних (добровільних) внесків і пожертв від юридичних та фізичних осіб бюджетними установами і закладами освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури, науки, спорту та фізичного виховання для потреб їх фінансування, затвердженого постановою КМУ від 04.08.2000 р. № 1222, до коштів спеціального фонду бюджетної установи належать благодійні внески, які можуть надаватися благодійниками у грошовій формі для потреб фінансування установ та закладів освіти за напрямами видатків, визначеними благодійником, а також як товари, роботи чи послуги.
📎 Тобто, батьки можуть за власним бажанням, вносити певні кошти на рахунок закладу, які можуть бути використані зокрема і на забезпечення діяльності такого табору.
📝Статтею 13 Бюджетного кодексу України* *визначено, що благодійні внески, гранти та дарунки бюджетні установи отримують додатково до коштів загального фонду бюджету і включають їх до спецфонду як надходження першої підгрупи другої групи власних надходжень бюджетних установ.
Коментарі:
Ваш коментар може бути першим :)