A A A K K K
людям з порушенням зору
Гуманітарний відділ виконавчого комітету Буцької селищної ради

Положення про Гуманітарний відділ виконавчого комітету Буцької селищної ради (Нова редакція)

1. Загальні положення
1.1. Гуманітарний відділ виконавчого комітету Буцької селищної ради (далі
– Відділ) є виконавчим органом Буцької селищної ради й утворюється Буцькою
селищною радою для реалізації завдань місцевого самоврядування у сфері освіти,
дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
1.2. Відділ є підзвітним і підконтрольним Буцькій селищній раді та
підпорядковується виконавчому комітету Буцької селищної ради, Буцькому
селищному голові, фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету.
1.3. Відділ є юридичною особою, веде самостійний баланс, має право відкривати реєстраційні рахунки в установах Державного казначейства України, у межах своїх повноважень укладати від свого імені угоди з юридичними і фізичними особами, мати майнові і немайнові права, нести зобов'язання, бути позивачем і відповідачем у судах. Відділ має печатку із зображенням Державного герба України і власним найменуванням, штамп, відповідні бланки та інші атрибути юридичної особи. До сфери управління входять комунальні заклади освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
1.4. Відділ у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України, наказами профільних міністерств та наказами відповідних департаментів та управлінь Черкаської обласної державної адміністрації, рішеннями Буцької селищної ради та її виконавчого комітету, розпорядженнями та дорученнями Буцького селищного голови, цим Положенням та іншими нормативними актами.
1.5. Положення про Відділ Буцької селищної ради, структура, штатна чисельність та фонд оплати праці працівників Відділу затверджується рішенням Буцької селищної ради.
1.6. Посадову інструкцію начальника Відділу затверджує Буцький селищний голова, спеціалістів та інших працівників відділу – начальник Відділу.
1.7. При Відділі може створюватися рада з питань освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму, діяльність якої регламентується положенням про неї, а також інші громадські утворення (ради), комісії з числа учасників навчально-виховного процесу, представників громадськості.

2. Завдання та повноваження Відділу

2. Основними завданнями Відділу є:
2.1. Участь у реалізації державної політики у сфері освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
2.2. Здійснення контролю за дотриманням законодавства України з питань освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
2.3. Створення сприятливих умов для розвитку і функціонування української мови в суспільному житті, збереження та розвитку етнічної, мовної і культурної самобутності національних меншин, які проживають в громаді.
2.4. Аналіз стану освіти в громаді, прогнозування розвитку загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, удосконалення мережі відповідних навчальних закладів незалежно від типів і форм власності згідно з освітніми потребами громадян; розроблення та організація виконання програм розвитку освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
2.5. Створення умов для здобуття громадянами дошкільної, повної загальної середньої та позашкільної освіти.

2.6. Навчально-методичне керівництво та координація діяльності навчальних, культурно-мистецьких та спортивних закладів громади, організація їх фінансового забезпечення, зміцнення їх матеріальної бази; координація діяльності культурних та спортивних закладів різних форм власності.
2.7. Участь у комплектуванні навчальних, культурних та спортивних закладів кадрами, в тому числі керівними; удосконалення професійної кваліфікації працівників, їх перепідготовка та атестація у порядку, встановленому відповідно до чинного законодавства.
2.8. Сприяння проведенню експериментальної та інноваційної діяльності у навчально-виховному процесі навчальних, культурно-мистецьких та спортивних закладів громади.
2.9. Забезпечення соціального захисту, охорони життя, здоров’я та захисту прав учасників навчально-виховного процесу в навчальних закладах громади.
2.10. Забезпечення, у межах наданих повноважень, доступності позашкільної, мистецької освіти.
2.11. Вирішення питань про надання неповнолітнім та дорослим мешканцям громади права на безкоштовне та пільгове користування закладами освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму, підпорядкованими Відділу.
2.12. Вирішення питань встановлення плати за навчання та звільнення від неї в школах (центрах) естетичного виховання дітей громади відповідно до рішень органу місцевого самоврядування.
2.13. Забезпечення реалізації прав громадян на свободу художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких та спортивних процесів, доступності всі видів культурно-освітніх, спортивних послуг та культурно-освітньої, спортивної діяльності для кожного громадянина в межах повноважень Відділу.
2.14.Забезпечення реалізації державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідних місцевих програм.
2.2. Відділ відповідно до покладених на нього завдань:
2.2.1.Визначає потребу у навчальних закладах усіх типів, культурних, молодіжних, спортивних закладах та подає пропозиції до виконавчого комітету ради громади щодо удосконалення їх мережі відповідно до соціально-економічних і культурно-освітніх потреб громади за наявності необхідної матеріально-технічної, науково-методичної бази, відповідних кадрів тощо.
2.2.2.Здійснює управління навчальними, культурними, молодіжними та спортивними закладами, які підпорядковані Відділу, організовує та координує їх діяльність, забезпечує контроль за дотриманням фінансової дисципліни.
2.2.3. Забезпечує оперативний контроль за збереженням існуючої мережі навчальних, культурних, молодіжних та спортивних закладів; сприяє їх навчально-методичному, фінансовому та матеріально-технічному забезпеченню.
2.2.4. Контролює дотримання підпорядкованими навчальними, культурними, молодіжними та спортивними закладами усіх типів і форм власності законодавства у сфері освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму державних вимог щодо змісту, рівня і обсягу послуг, які надаються в закладах.
2.2.5. Забезпечує в межах своїх повноважень виконання норм Конституції України щодо функціонування української мови як державної в підпорядкованих закладах.
2.2.6. Контролює відповідність статутних документів підпорядкованих
закладів вимогам нормативно-правових документів.

2.2.7. Сприяє навчально-методичному забезпеченню підпорядкованих закладів.
2.2.8. Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування підпорядкованих закладів, аналізує їх використання.
2.2.9. Контролює та аналізує використання підпорядкованими закладами коштів загального та спеціального фондів.
2.2.10. Сприяє матеріально-технічному забезпеченню підпорядкованих изакладів; уведенню в дію їх нових приміщень, комплектуванню меблями, відповідним обладнанням, навчально-методичними посібниками тощо.
2.2.11. Організовує підготовку підпорядкованих закладів до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного та капітального ремонту приміщень.
2.2.12. Здійснює контроль за дотриманням правил техніки безпеки, протипожежної безпеки і санітарного режиму в підпорядкованих закладах та надання практичної допомоги у проведенні відповідної роботи.
2.2.13. Інформує населення про стан та перспективи розвитку освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму в громаді (не рідше ніж один раз на рік) в засобах масової інформації.
2.2.14. Здійснює пошук, використовує й поширює нові організаційно-творчі підходи у діяльності закладів культури, молоді та спорту, впроваджує нові моделі організації культурної та спортивної діяльності.
2.2.15. Вносить пропозиції до виконавчого комітету ради про відкриття позашкільних, навчальних, культурних, молодіжних та спортивних закладів тощо, сприяє їх матеріальній підтримці.
2.2.16. Сприяє забезпеченню соціального захисту працівників підпорядкованих закладів.
2.2.17. Розглядає звернення громадян, підприємств, установ, організацій, у тому числі об’єднань громадян, депутатських звернень та запитів у порядку, передбаченому чинним законодавством України, забезпечує виконання вимог законодавства України про доступ до публічної інформації.
2.2.18. Готує та подає на розгляд проекти рішень Буцької селищної ради та її виконавчого комітету, розпоряджень Буцького селищного голови з питань розвитку освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
2.2.19. Організовує наради з питань розвитку галузі освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму, бере участь у розробленні відповідних програм.
2.2.20. Подає Буцькому селищному голові пропозиції щодо відзначення працівників галузі освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму громади і працівників Відділу відзнаками селищної ради, застосовує в межах своєї компетенції інші форми морального і матеріального заохочення за досягнення у творчій, педагогічній, культурно-освітній та спортивній діяльності.
2.2.21. Здійснює представництво інтересів Буцької селищної ради, її виконавчого комітету та Буцького селищного голови у взаємовідносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності за дорученням Буцького селищного голови в межах повноважень Відділу.

2.2.22. Аналізує матеріали, що надходять від правоохоронних органів, судів, інших державних органів та установ, сприяє своєчасному вжиттю заходів за результатами їх розгляду в межах повноважень Відділу.
2.2.23. Здійснює інші функції, що випливають з покладених на Відділ завдань та не суперечать чинному законодавству і основним завданням, визначеними цим Положенням.
Здійснює зарахування працівників гуманітарного відділу:

-на керівні посади відділу осіб, які мають вищу освіту відповідного фаховогоиспрямування;
-на інші посади відділу осіб, які відповідають професійним вимогам.
У галузі освіти:
2.2.24. Готує проекти рішень про закріплення за дошкільними навчальними закладами, загальноосвітніми навчальними закладами території обслуговування, відповідно до якої ведеться облік дітей і підлітків шкільного віку та дітей дошкільного віку.
2.2.25. Організовує навчання дітей, які потребують соціальної допомоги та реабілітації (у тому числі інклюзивне, індивідуальне) у загальноосвітніх навчальних закладах.
2.2.26. Вивчає потребу та вносить пропозиції до виконавчого комітету ради щодо утворення вечірніх шкіл, класів, груп з очною та заочною формами навчання при загальноосвітніх навчальних закладах.
2.2.27. Організовує нормативно-правове забезпечення загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти в громаді.
2.2.28. Контролює виконання конституційних вимог щодо обов`язковості здобуття дітьми і підлітками громади повної загальної середньої освіти.
2.2.29. Впроваджує навчальні плани і програми, затверджені Міністерством освіти і науки України; затверджує робочі навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів, погоджує річні плани роботи дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів;вносить пропозиції щодо застосування експериментальних навчальних планів і програм.
2.2.30. Координує роботу навчальних закладів, сім’ї та громадськості, пов’язаної з навчанням та вихованням дітей, організацією їх дозвілля.
2.2.31. Забезпечує функціонування психологічної служби в навчальних закладах.
2.2.32. Координує роботу, пов’язану зі здійсненням у навчальних закладах професійної орієнтації учнів, вихованців.
2.2.33. Організовує навчання обдарованих дітей; проводить в установленому порядку конкурси, олімпіади та інші змагання серед учнів.
2.2.34. Формує замовлення на видання бланків документів про освіту, забезпечує ними навчальні заклади.
2.2.35. Контролює організацію харчування дітей у навчальних закладах за рахунок бюджету громади та залучених коштів.
2.2.36. Вносить пропозиції щодо організації безоплатного медичного обслуговування дітей, учнів, вихованців у навчальних закладах, здійснення оздоровчих заходів.
2.2.37. Прогнозує потребу громади у педагогічних працівниках і спеціалістах для роботи у підпорядкованих закладах.

2.2.38. Організовує проведення атестації педагогічних і керівних кадрів навчальних закладів відповідно до нормативно-правових актів про атестацію педагогічних працівників України.
2.2.39. Подає в установленому порядку статистичну звітність про стан і розвиток дошкільної, загальноосвітньої, позашкільної освіти в громаді; організовує з цією метою збирання та опрацювання інформації і формування банку даних.
У галузі культури та туризму:
2.2.40. Створює умови для реалізації права громадян на вільний розвиток творчих здібностей, організації їх відпочинку та дозвілля, розвитку культури, відродженню осередків традиційної народної творчості, національно-культурних традицій населення, художніх промислів, ремесел.
2.2.41. Організовує та проводить фестивалі, свята, конкурси, огляди професійного мистецтва і самодіяльної художньої творчості, виставки творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва.
2.2.42. Здійснює контроль за використанням приміщень закладів культури за призначенням.
2.2.43.Сприяє роботі творчих спілок, національно-культурних товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері культури.
2.2.44.Забезпечує охорону пам’яток історії та культури, збереження та використання культурного надбання, розвиток музейної справи в громаді.
2.2.45. Заохочує благодійницьку діяльність, спрямовану на розвиток культури та туризму громади.
2.2.46. Здійснення пошуку, використання й поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності закладів культури та туризму, впровадження нових моделей організації культурної і туристичної діяльності.
2.2.47. Створення умов для розвитку сфери культури, мистецтв та туризму громади.
2.2.48. Створення умов для розвитку професійного та самодіяльного музичного, театрального, хореографічного, образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва, народної художньої творчості, культурного дозвілля населення та роботи туристичних організацій.
У галузі молодіжної політики:
2.2.49. Забезпечує виконання державних, галузевих, міжгалузевих та регіональних, місцевих програм поліпшення становища молоді, дозвілля молоді.
2.2.50. Сприяє створенню, поширенню та діяльності дитячих і молодіжних клубів, об’єднань, товариств, організацій тощо, за інтересами, в тому числі, за місцем проживання, зміцненню їх матеріально-технічної бази.
2.2.51. Організовує та проводить заходи, спрямовані на підтримку обдарованої молоді.
У галузі фізичної культури та спорту:
2.2.52. Організовує та проводить олімпіади, спартакіади, спортивні змагання тощо, спрямовані на підвищення рівня занять фізичною культурою і спортом, вихованню патріотизму, здорового способу життя.

2.2.53. Приймає рішення про розвиток видів спорту, здійснює заходи щодо їхнього поширення на території громади, складає річний календарний план змагань, затверджує його у селищного голови.
2.2.54. Забезпечує проведення фізкультурно-оздоровчої роботи серед населення, у тому числі і серед інвалідів, у спортивних закладах, установах громади незалежно від форми власності, а також у лікувальних закладах; проведення спартакіад, чемпіонатів, першостей, кубків, турнірів, у тому числі відкритих, з різних видів спорту.
2.2.55. Організовує здійснення контролю за ефективним використанням та технічним станом спортивних споруд, пристосованих приміщень для занять фізичною культурою і спортом, площинних спортивних споруд.
2.2.56. Забезпечує підготовку та участь збірних команд громади та окремих спортсменів у районних, обласних, всеукраїнських, міжнародних змаганнях, відкритих турнірах окремих регіонів України, навчально-тренувальних зборах тощо.
2.2.57. Вивчає потребу у фахівцях з фізичної культури і спорту, забезпечує їх направлення на навчання у фізкультурні навчальні заклади, здійснює в установленому порядку їхній розподіл, направляє на підвищення кваліфікації спортивних працівників.
2.2.58. Нагороджує переможців змагань, турнірів тощо, заохочує в різних формах стимулювання, що не суперечать чинному законодавству, працівників і громадських активістів, колективи фізкультури, спортивні клуби незалежно від форми власності.
У галузі сім’ї та дітей:
2.2.59. Реалізовує на території громади державну політику з питань підтримки сімей, оздоровлення та відпочинку дітей, запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми.
2.2.60. Виконує програми, проєкти та заходи, спрямовані на реалізацію державної політики щодо забезпечення соціального та правового захисту сім'ї, у тому числі в межах повноважень підтримки сімей з дітьми, малозабезпечених, багатодітних, молодих сімей та сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, із запобігання та протидії домашньому насильству, із організації оздоровлення та відпочинку дітей, формування здорового способу життя в сім'ї, профілактики шкідливих звичок, забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків для участі їх у політичному, економічному і культурному житті, протидію торгівлі людьми.
2.2.61. Надає структурним підрозділам виконкому, підприємствам, установам, громадським організаціям, громадянам в межах компетенції відділу, консультаційної допомоги у вирішенні питань сімей та дітей.
2.2.62. Співпрацює в межах повноважень зі Службою у справах дітей виконавчого комітету Буцької селищної ради щодо забезпечення реалізації завдань і повноважень, що входять до їхньої компетенції.
2.2.63. Надає пропозиції до місцевих програм, планів заходів щодо підтримки сімей, оздоровлення та відпочинку дітей, запобігання та протидії 
домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми.
2.2.64. Готує проєкти нормативно-правових актів в галузі захисту законних прав та інтересів сімей та дітей: розпоряджень селищного голови, рішень виконавчого комітету Буцької селищної ради, рішень сесій Буцької селищної ради, програм, планів заходів тощо.
2.2.65. Здійснює заходи, спрямовані на пропагування сімейних цінностей, підвищення рівня правової обізнаності батьків і дітей, забезпечення соціального і правового захисту сімей, вручення посвідчень почесного звання «Мати-героїня».
2.2.66.Формує сімейні цінності на основі національно-культурної спадщини українського суспільства шляхом проведення благодійних акцій, заходів з нагоди державних свят.
2.2.67. Створює належні умови для інтелектуального, творчого розвитку особистості, утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей у дітей.
2.2.68. Проводить інформаційно-просвітницьку роботу шляхом виготовлення та розповсюдження тематичної соціальної реклами.
2.2.69. Надає, в межах своїх повноважень, сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах методичну допомогу з питань запобігання та протидії домашньому насильству.
2.2.70. Проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу щодо здорового способу життя в сім'ї, профілактики шкідливих звичок, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.
2.2.71. Реалізує державні, обласні, місцеві програми та заходи з питань підтримки сімей, оздоровлення та відпочинку дітей, запобігання та протидії домашньому насильству, забезпечення рівних прав та можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми.
2.2.72. Проводить оздоровлення дітей Буцької селищної територіальної громади.
2.2.73. Проводить підбір та направлення дітей пільгових категорій за путівками наданими Черкаською обласною державною адміністрацією до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Черкаської області та за її межами.
2.2.74. Проводить організаційні роботи і заходи з оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку Черкаської області та за її межами.
2.2.75. Сприяє громадським організаціям, іншим об’єднанням громадян, фізичним особам у реалізації ними власних соціально-значущих ініціатив і проектів у сфері соціальної роботи з сім’ями та дітьми в порядку визначеному законодавством.
2.2.76. Надає консультації в межах повноважень батькам щодо здійснення ними сімейних прав та батьківських обов’язків.

2.2.77.В межах своїх повноважень ведення, підготовка та подання в установленому порядку статистичної звітності.
2.2.78. Надає відповіді на запити на інформацію, що була отримана чи створена в процесі виконання основних завдань та функцій відділу, чи направлення запиту належному розпоряднику інформації у визначений законом термін.
2.2.79. Проводить інформаційно-роз'яснювальну роботу в межах своєї компетенції через засоби масової інформації.
2.2.80. Проводить соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, проводити соціально-профілактичні роботи, спрямованих на запобігання потраплянню в складні життєві обставини сімей, дітей та молоді;
2.2.81. Виявляє сім’ї, дітей та молодь, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги;
2.2.82. Сприяє запобіганню бездоглядності та правопорушень серед неповнолітніх у навчальних закладах; здійснювати соціально-педагогічний патронаж.
2.3. Відділ має право:
2.3.1. Скликати в установленому порядку наради, ініціювати утворення та створювати робочі групи з питань, що належать до компетенції Відділу.
2.3.2. Одержувати в установленому порядку від інших структурних підрозділів виконкому селищної ради, підприємств, установ і організацій усіх форм власності документи та інші матеріали, необхідні для виконання покладених на відділ завдань.
2.3.3. Залучати до організації та проведення освітніх, культурно-мистецьких, спортивних заходів спеціалістів інших структурних підрозділів виконкому селищної ради, спеціалістів, окремих виконавців та творчі колективи закладів, установ, підприємств та організацій культурно-мистецької, освітньої, спортивної сфери.
2.3.4. Залучати до розроблення програм розвитку освіти, сім’ї, дітей, культури, молоді, спорту та туризму громади та розгляду питань, що належать до його компетенції, спеціалістів інших структурних підрозділів виконкому селизщної ради, виконавчих органів державної влади, підприємств, установ, організацій та об’єднань громадян, педагогічних, науково-педагогічних працівників і спеціалістів.
2.3.5. Брати участь в утворенні, реорганізації та ліквідації навчальних закладів і закладів культури, молоді та спорту всіх типів і форм власності.
2.3.6. Скликати конференції педагогічних працівників, у тому числі щороку серпневі, проводити семінари, наради керівників підпорядкованих навчальних закладів та установ освіти, культури, спорту та туризму з питань, що належать до його компетенції.
2.3.7. Вносити органам місцевого самоврядування пропозиції щодо фінансування підпорядкованих закладів та Відділу, брати безпосередню участь у формуванні бюджету освітньої, культурної, молодіжної, спортивної та туристичної галузей громади.
2.3.8. Зупиняти (скасовувати) у межах своєї компетенції дію наказів і розпоряджень керівників підпорядкованих закладів, якщо вони суперечать законодавству або видані з перевищенням повноважень.

2.3.9. Контролювати надання платних послуг для освітнього, естетичного та фізичного розвитку дітей.
2.3.10. Надавати в оренду фізичним та юридичним особам не експлуатоване майно та вільні площі, які знаходяться на балансі Відділу.

3. Організація роботи Відділу.
3.1. Діяльність Відділу здійснюється на основі перспективного та поточних планів роботи. Спеціалісти Відділу працюють на основі плану роботи Відділу та індивідуальних планів роботи.
3.2. Начальник Відділу здійснює керівництво діяльністю Відділу, розподіляє обов’язки між працівниками, очолює та контролює їх роботу.
3.3. На період відпустки або на час відсутності начальника Відділу його обов’язки виконує працівник Відділу відповідно до розпорядження Буцького селищного голови.
3.4. Виконавчий комітет Буцької селищної ради зобов’язаний створити умови для належної роботи і підвищення кваліфікації працівників Відділу, забезпечити їх окремим приміщенням, телефонним зв’язком, сучасними засобами оргтехніки, транспортом для виконання службових обов’язків, законодавчими та іншими нормативними актами, довідковими матеріалами та літературою.
4. Правовий статус начальника Відділу, його права та обов’язки
4.1. Відділ очолює начальник, якого призначає на посаду та звільняє з посади Буцький селищний голова відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
4.2. Особа, яка призначається на посаду начальника Відділу, повинна володіти державною мовою, мати вищу фахову освіту.
4.3. Начальник відділу, представляючи інтереси громади в галузі освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму у відносинах з юридичними і фізичними особами:
4.3.1. Забезпечує виконання покладених на Відділ завдань, визначає посадові обов’язки і ступінь відповідальності працівників Відділу.
4.3.2. Погоджує статути закладів освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
4.3.3. Планує роботу Відділу й аналізує стан виконання планів і програм.
4.3.4. Видає в межах своєї компетенції накази (розпорядження), організовує і контролює їх виконання.
4.3.5. Відкриває рахунки у відділенні державного казначейства, має право першого підпису.
4.3.6. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників Відділу.
4.3.7. Подає на затвердження Буцькому селищному голові проекти кошторисів доходів і витрат, вносить пропозиції щодо граничної чисельності і фонду оплати працівників Відділу.
4.3.8. Розпоряджається коштами, які виділяються на утримання Відділу.
4.3.9. Переглядає та змінює за необхідністю посадові інструкції керівників структурних підрозділів підвідомчих закладів освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму за узгодженням з їх керівниками, приймає рішення про зміну структури, штатного розпису у межах затвердженого фонду оплати праці.

4.3.10. Сприяє фінансовому забезпеченню існуючої мережі закладів освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
4.3.11. Вносить пропозиції щодо обсягів бюджетного фінансування закладів, що знаходяться в комунальній власності, аналізує їхнє використання.
4.3.12. Призначає на посаду та звільняє з посади керівників підпорядкованих закладів відповідно до діючого законодавства.
4.3.7. Заохочує та накладає дисциплінарні стягнення на працівників Відділу, керівників та педагогічних працівників навчальних закладів та установ освіти, закладів культури, молоді і спорту.
4.3.8. Затверджує штатні розписи навчальних закладів і установ освіти, дітей, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму.
4.3.9. Розглядає клопотання та вносить пропозиції про нагородження кращих працівників освіти громади державними нагородами, в тому числі президентськими відзнаками,про присвоєння їм почесних звань України.
4.3.10. Організовує з керівниками закладів освіти, культури, молоді, спорту та туризму підготовку закладів до роботи в осінньо-зимовий період, проведення поточного і капітального ремонтів приміщень.
4.3.11. Організовує з керівниками підпорядкованих закладів проведення атестації бібліотечних, педагогічних, клубних, бухгалтерських працівників.
5. Права і обов’язки працівників Відділу
5.1. Працівники Відділу мають право:
5.1.1. Користуватися правами і свободами, які гарантуються громадянам України Конституцією та законами України.
5.1.2. На повагу особистої гідності, справедливого і шанобливого ставлення до себе з боку керівників, співробітників і громадян.
5.1.3. На своєчасну оплату праці залежно від займаної посади, якості, досвіду та стажу роботи.
5.1.4. На здорові, безпечні та належні для високопродуктивної роботи умови праці.
5.1.5. На соціальний і правовий захист.
5.1.6. Брати участь у розгляді питань і прийнятті рішень у межах своїх повноважень.
5.1.7. Вимагати затвердження керівником чітко визначеного обсягу службових повноважень за посадою.
5.1.8. Користуватися іншими правами відповідно до чинного законодавства України.
5.2. Працівники Відділу зобов’язані:
5.2.1. Дотримуватися Конституції України, законів та інших актів законодавства України.
5.2.2. Працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження,накази, доручення керівництва, використовувати весь робочий час для продуктивної праці, додержуватися трудової дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна ради громади та її виконавчих органів.

5.2.3. Вживати заходів для негайного усунення причин та умов, що перешкоджають або ускладнюють нормальне виконання функціональних обов’язків.
5.2.4. Підвищувати продуктивність праці, знати Конституцію України, законодавство з питань місцевого самоврядування, розгляду пропозицій, заяв і скарг громадян.
5.2.5. Утримувати своє робоче місце в чистоті, дотримуватися установленого порядку зберігання матеріальних цінностей, документів, оргтехніки, здійснювати економію енергетичних ресурсів, додержуватися чистоти в адміністративній будівлі.
5.2.6. Поводити себе гідно, додержуватися моральних і етичних правил у взаємовідносинах із співробітниками та відвідувачами.
5.2.7. Дотримуватися прав і свобод людини і громадянина.
5.2.8. Постійно вдосконалювати організацію своєї роботи, підвищувати професійну кваліфікацію.
5.2.9. Проявляти ініціативність, творчість у роботі.
5.2.10. Дотримуватись обмежень, передбачених законодавством, щодо служби в органах місцевого самоврядування.
5.2.11. Підтримувати авторитет ради громади та її виконавчих органів.
5.2.12. Зберігати державну таємницю, інформацію про громадян, що стали їм відомі у зв’язку з виконанням службових обов’язків, а також іншу інформацію, яка, згідно із законодавством, не підлягає розголошенню.
5.2.13. Не допускати дій та бездіяльності, які можуть зашкодити інтересам місцевого самоврядування та держави.
5.2.14. Проходити атестацію як посадові особи місцевого самоврядування відповідно до вимог чинного законодавства.
5.3. Працівники виконують й інші обов’язки відповідно до чинного законодавства України.
5.4. Посадовим особам Гуманітарного відділу виконавчого комітету Буцької селищної ради забороняється:
5.4.1. Брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України.
5.4.2. Вчиняти дії, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисних цілях, а також дії, які, відповідно до чинного законодавства, вважаються корупційними.
5.4.3. Виявляти всупереч інтересам справи, упередженість або прихильність до будь-якого підприємства, установи, організації, об’єднання громадян або конкретної особи.
5.4.4. Приймати дарунки чи послуги від фізичних або юридичних осіб у зв’язку зі своєю службовою діяльністю.
5.4.5. Брати участь у страйках.
5.4.6. Вчиняти інші дії, прямо заборонені законодавством.
6. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення діяльності Відділу
6.1. Відділ фінансується за рахунок коштів місцевого бюджету, виділених на його утримання.

6.2. Відділ володіє і користується майном, що знаходиться в його оперативному управлінні. Розпорядження майном здійснюється відповідно до положень чинного законодавства України.
6.3. Оплата праці працівників Відділу здійснюється відповідно до чинного законодавства.
7. Відповідальність посадових осіб Відділу
7.1. Працівник Відділу, який не вжив передбачених цим Положенням заходів до усунення порушень законодавства, що призвели до негативних економічних наслідків, ущемлення прав і законних інтересів працівників, несе відповідальність в установленому законодавством порядку.
7.2. За порушення трудової та виконавчої дисципліни працівники Відділу притягуються до відповідальності згідно з чинним законодавством України.
8. Заключні положення.
8.1. Покладання на Відділ обов’язків, не передбачених цим Положенням, а також тих, що не відносяться до фахової діяльності Відділу, не допускається.
8.2. Зміни та доповнення до цього Положення вносяться в порядку, встановленому чинним законодавством України.
8.3. Реорганізація чи ліквідація Відділу здійснюється на підставі рішення Буцької селищної ради.

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень